Strefa Regeneracji w Olsztyńskim Centrum Medycyny i Sportu

Zabiegi w kriowannie Icoolsport, masaż limfatycznego wraz z chłodzeniem Game Ready oraz elektrostymulacja z użyciem Veinoplus Sport to tylko niektóre zabiegi, z jakich można skorzystać w Olsztyńskim Centrum Medycyny i Sportu, jednego z partnerów Strefy Regeneracji.

Olsztyńskie Centrum Medycyny i Sportu Personal Trainers, partner Strefy Regeneracji, powstało cztery lata temu. – To urzeczywistnienie moich marzeń i kolejny krok w moim życiu – mówi Marcin Woźniak, twórca i właściciel nowoczesnego ośrodka.

Dwa filary Olsztyńskiego Centrum Medycyny i Sportu

Przez osiem lat Marcin Woźniak pracował jako trener w fitness klubie, siedem lat jako fizjoterapeuta. Jak przyznaje, w pewnym momencie zadał sobie pytanie: co dalej zrobić ze swoją karierą? – Więcej klientów na treningi personalne oraz rehabilitację nie mogłem już przyjąć. Zawsze fascynował mnie wielki świat fizjoterapii i treningu. Postanowiłem więc stworzyć coś na miarę swoich największych zawodowych marzeń – przyznaje Woźniak.

Na początku otworzył Centrum treningu personalnego i fizjoterapii Personal Trainers. Po dwóch latach z 330 metrów kwadratowych powierzchni ośrodek został rozbudowany do blisko 900 metrów kwadratowych plus 300 metrów kwadratowych tarasu na dachu. Zmieniono także nazwę na Olsztyńskie Centrum Medycyny i Sportu. – Nasze centrum zbudowane jest z dwóch filarów: medycyny, czyli ortopedii, medycyny sportowej, fizjoterapii, treningu medycznego oraz sportu, czyli treningu personalnego, przygotowania motorycznego, odżywiania, przygotowania mentalnego, regeneracji – tłumaczy Woźniak.

Sprzęt ze Strefy Regeneracji

Z usług fizjoterapii i regeneracji w jego ośrodku codziennie korzystają nie tylko zawodowi sportowcy, ale też amatorzy oraz osoby rekreacyjnie uprawiający sport. Ze znany sportowców można tam spotkać m.in. kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, pilota rajdowego Sebastiana Rozwadowskiego, zawodnika MMA Pawła Kiełka, triatlonistów: Sebastiana i Pawła Najmowiczów, Monikę Chodynę, a także gimnastyczkę Paulę Plichtę, tenisistę i jednocześnie sparingpartnera gwiazd tenisa Mikołaja Borkowskiego, siatkarza Piotra Haina oraz wiele drużyn sportowych, w tym biegaczy Pszczółkowski Team, młodych olsztyńskich piłkarzy i zawodników piłki ręcznej. – Przez 2 ostatnie lata stworzyliśmy strefę do regeneracji w ramach turnieju siatkówki plażowej World Tour Grand Slam – mówi Woźniak.

W Olsztyńskim Centrum Medycyny i Sportu nie brakuje sprzętu ze Strefy Regeneracji. – Na co dzień klienci nasi korzystają z zabiegów w kriowannie Icoolsport, zabiegów masażu limfatycznego wraz z chłodzeniem Game Ready oraz elektrostymulacji z użyciem Veinoplus Sport – wymienia właściciel Olsztyńskiego Centrum Medycyny i Sportu.

Oprócz wyżej wymienionych zabiegów można też skorzystać z masażu wibracyjnego z użyciem maszyny PowerPlate, zabiegów fizykoterapii: lasera, prądów, ultradźwięków, pola magnetycznego, igłoterapii suchej Dry needling, masażu sportowego i głębokiego, terapii manualnej. – Z zabiegów coraz częściej korzystają pacjenci uczęszczający na rehabilitację. Chcemy naszą strefę regeneracji rozszerzyć o kolejne urządzenia, w tym także Recovery Pump oraz inne – kończy Woźniak.

Return to Blog