Jakub Szostak: PRIME Physioblade to idealne wsparcie każdej terapii tkanek miękkich

– Niezależnie od drogi pracy, jaką wybrał terapeuta PRIME Physioblade jest narzędziem znacznie poprawiającym efekty pracy dzięki mnogości zastosowań – mówi Jakub Szostak, właściciel Centrum Medycyny i Sportu Tatrareh, który 3 lutego w Warszawie poprowadzi szkolenie dotyczące wykorzystania narzędzia PRIME Physioblade.

 

Jakub Szostak, jest magistrem fizjoterapii, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Student Integracji Strukturalnej Kinesis Miofascial Integration oraz właściciel Centrum Medycyny i Sportu Tatrareh.

Z jego usług korzystali zawodnicy Polskiego Związku Narciarskiego, w tym m.in. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Klemens Murańka, Karolina Rimen-Żerebecka, Sabina Majerczyk, Maryna Gąsienica-Daniel oraz członkowie reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim, czy zawodnicy reprezentacji Polski w lekkiej atletyce i siatkówce. Opiekun kolarskiej drużyny Mat Atom Sobótka.

Jakub Szostak współpracuje z zespołem medycznym kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Poza uczestnictwem w wielu konferencjach oraz szkoleniach jest laureatem międzynarodowej konferencji Juvenes Pro Medicina. To też  twórca koncepcji Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej wg. Tatrareh. Prelegent na szkoleniach z zakresu bodźcowania funkcjonalnego, nowoczesnych technik Foam Rollingu, oceny zawodników pod kątem biomechaniki.

 

Szkolenie IASTM Physioblade – Warszawa 03.02.2018. Zapisz się już teraz i zyskaj 10% zniżki!

 

Rozmowa z Jakubem Szostakiem:

Jakub Szostak

 

W jaki sposób opisze Pan narzędzie PRIME Physioblade?

Jakub Szostak (właściciel Centrum Medycyny i Sportu Tatrareh): PRIME Physioblade jest to narzędzie przeznaczone do mobilizacji tkanek miękkich, więc jest narzędziem IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization). Dzięki wsparciu terapii tym narzędziem terapeuta z większym sukcesem np. eliminuje adhezje powięziowe.

Twórcą PRIME Physioblade jest Axel Benecke wieloletni terapeuta IASTM. Jego doświadczenia z IASTM sprowadzały się do drogich szkoleń i drogich narzędzi, dlatego postanowił stworzyć swoje narzędzie.

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to charakterystyczny kształt narzędzia.

– Tak charakterystyczny kształt pozwala na efektywne wykorzystanie IASTM. PRIME Physioblade można swobodnie i pewnie chwycić. Zawarte są w nim krzywizny dostosowane do odpowiednich okolic ciała. Dzięki temu, jedno narzędzie może zastępować kilka.

 

Gdyby Pan mógł wymienić trzy najważniejsze cechy PRIME Physioblade?

– Pierwszą najważniejszą cechą PRIME Physioblade jest kształt. Drugą zróżnicowanie możliwości głębokości pracy w zależności od tego, jak odwrócone jest narzędzie względem ciała. Kolejną cechą jest dokładność wykonania narzędzia i jego trwałość. Cech jest znacznie więcej w tym np. skuteczność zahaczenia tkanki.

 

Kiedy stosuje się to narzędzie? Przed czy po zawodach?

– PRIME Physioblade może być stosowany zarówno przed, jak i po wysiłku. Przed wysiłkiem odpowiednie zastosowanie zwiększy czucie głębokie, zwiększy ślizg tkanek. Po wysiłku natomiast pozwoli powrócić tkance do odpowiedniego stanu nawodnienia.

 

Co może się stać, gdy źle będziemy używać narzędzia PRIME Physioblade?

– Niewłaściwe używanie PRIME Physioblade może spowodować odwrotny efekt. Złe zastosowanie nie przyniesie efektu terapeutycznego, może spowodować uszkodzenie tkanek, a w ekstremalnych przypadkach prowadzić do trwałych uszkodzeń.

 

Podsumowując, co PRIME Physioblade wnosi do codziennej pracy fizjoterapeuty?

– Jest to idealne wsparcie każdej terapii tkanek miękkich. Niezależnie od drogi pracy, jaką wybrał terapeuta PRIME Physioblade jest narzędziem znacznie poprawiającym efekty pracy dzięki mnogości zastosowań.

W zależności od intencji PRIME Physioblade może uruchamiać ślizg tkankowy, zmieniać architekturę tkanki przez co pobudzać do prawidłowej odbudowy, może pomagać w Integracji Strukturalnej czy po prostu zwiększać ukrwienie tkanek lub wspomóc ich odżywienie i nawodnienie.

 

PRIME Physioblade

 

Return to Blog