Aparat do krioterapii miejscowej i terapii uciskowej Game Ready – na czym polega jego innowacyjne działanie i skuteczność?

 

W ciągu ostatnich lat Game Ready stał się jednym z najchętniej wybieranych systemów leczenia kontuzji i przyspieszania rekonwalescencji pooperacyjnej. Jak dowodzą badania kliniczne, stosowanie Game Ready skraca okres leczenia co najmniej o 20%. Dla tysięcy chirurgów ortopedów, lekarzy medycyny sportowej, fizjoterapeutów, trenerów sportowych i wielu innych specjalistów medycznych na całym świecie jest to sprawdzonym i zaufanym sposobem powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania.  

Komu polecany jest system Game Ready? Czemu zawdzięcza swoją skuteczność? Jak działa terapia Game Ready? Tego dowiesz się z tego artykułu.

 

Dlaczego warto wdrożyć terapię Game Ready w program leczenia?

 

Niezależnie do tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy przeszedłeś operację ortopedyczną, na pewno zależy Ci na jak najszybszym powrocie do zdrowia. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku kluczową rolę w procesie regeneracji odgrywa terapia oraz Twoje zaangażowanie w proces rehabilitacji.

Technologia terapeutyczna Game Ready pomaga przyspieszyć naturalne procesy regeneracyjne i tym samym pomaga wrócić do pełnej formy. Jednocześnie umożliwia również ograniczenie stosowania leków przeciwbólowych, zmniejsza ból i obrzęki, zwiększa zakres ruchu po operacji. Jak dowiodły badania, aparat do krioterapii Game Ready jest także najbardziej skuteczną, dostępną formą chłodzenia i kompresji z protokołu pourazowego RICE (Rest-Ice-Compression-Elevation). Testy kliniczne wykazały, że regularne stosowanie terapii Game Ready podczas okresu rekonwalescencji, przyspieszyło powrót do zdrowia o przynajmniej 20%.

 

Czym jest terapia Game Ready?

 

Aparat do krioterapii Game Ready łączy przerywaną kompresję pneumatyczną z terapią zimnem obwodowym. Udoskonalona forma protokołu pourazowego RICE stosowana jest w kompleksowym usprawnianiu pooperacyjnym, doskonale wspomaga leczenie ostrych i przewlekłych urazów.

Stosowanie dwóch rodzajów terapii jednocześnie jest możliwe dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ze skafandrów kosmicznych NASA.

 

 Terapia zimnem Game Ready – jak działa aparat do krioterapii?

 

System Game Ready w sposób ciągły cyrkuluje zimną wodę ze zbiornika z lodem, który znajduje się w jednostce sterującej.  Woda pompowana jest przez wąż do mankietu (do komory znajdującej się najbliżej ciała), a następnie z powrotem do zbiornika z lodem w jednostce sterującej. Woda cyrkuluje w zamkniętym obiegu. Zanim wróci do mankietu, zostanie ponownie schłodzona, by umożliwić usunięcie ciepła z miejsca leczenia.

 

 

Terapia uciskowa Game Ready – na czym polega?

Jednocześnie, podczas chłodzenia, jednostka sterująca pompuje powietrze do oddzielnej, zewnętrznej komory mankietu anatomicznego. Urządzenie napompowuje i wypuszcza powietrze w sposób przerywany, zgodnie z wybranymi ustawieniami ciśnienia.

Terapia uciskowa może nie tylko zapobiegać i ograniczać obrzęk, ale również przyczynia się do lepszego dopasowania mankietów do ciała. Zwiększa kontakt powierzchniowy, a co za tym idzie, wspomaga wykonanie obwodowej terapii zimnem.

 

 

 

Czym różni się terapia Game Ready od innych form protokołu pourazowego RICE?

 

Zacznijmy od skuteczności. W bezpośrednim porównaniu wydajność systemu Game Ready zapewnia szybsze, głębsze i trwalsze chłodzenie w porównaniu z tradycyjnymi formami protokołu RICE

W przeciwieństwie do statycznych metod terapii zimnem takich jak okład z lodu lub mankietów, ciągły przepływ zimnej wody oznacza, że ​​temperatura może być utrzymywana skuteczniej przez dłuższy czas. Ponieważ woda jest w ciągłym ruchu, eliminuje to zamarzanie i ryzyko uszkodzenia tkanki w wyniku wystawienia tkanki na chłodzenie poniżej zera.

 

Powyższa ilustracja obrazuje zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną po zastosowaniu różnych metod terapii RICE. Wszystkie urządzenia stosowane były zgodnie z instrukcjami producenta, w identycznych warunkach. Wszystkie skany termiczne zostały wykonane natychmiast po skończeniu 30-minutowej terapii.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że tradycyjne okłady z lodu wymagają stałego nadzoru, są ciężkie w utrzymaniu higieny i porządku – lód szybko topnieje, może powodować zacieki, wymaga ciągłej wymiany.

Z kolei statyczne urządzenia do terapii uciskowej wymagają ciągłej konserwacji i są stosunkowo trudne w użyciu.

Leczenie przy pomocy aparatu Game Ready jest proste i domyślne. Dzięki możliwości ustawienia zaprogramowanych protokołów nie wymaga ciągłej kontroli lekarza, czy fizjoterapeuty. Pacjent może samodzielnie założyć mankiet i włączyć urządzenie.

 

 Czym różni się urządzenie Game Ready od innych urządzeń do krioterapii i terapii uciskowej stałej?

 

Game Ready oferuje możliwość stosowania dwóch terapii jednocześnie: kompresji przerywanej i regulowanej terapii zimnem, przy zastosowaniu jednego urządzenia. Game Ready różni się od innych, tradycyjnych metod terapii zimnem i kompresją, ze względu na:

 1. Dopasowane, elastyczne opaski z tkaniny, które całkowicie otaczają dotknięty obszar podczas terapii zimnem
 2. Opatentowaną technologię, która zapewnia stałą cyrkulację wody lodowej w każdej części mankietu
 3. Możliwość regulowania temperatury i kompresji – zapewniając większą skuteczność i komfort
 4. Łatwy sposób użycia

Istnieje wiele funkcji, które pozwalają Game Ready System wyróżniać się na tle innych produktów. Oprócz klinicznej skuteczności i możliwości transportu, które oferuje system Game Ready, istnieją również pewne praktyczne względy.

Najważniejsze z nich jest to, że jednostka sterująca Game Ready nie jest urządzeniem chłodniczym, dlatego nie zawiera żadnego czynnika chłodniczego, chemikaliów, glikolu ani płynu niezamarzającego. Urządzenie Game Ready można bezpiecznie używać z sali operacyjnej na oddziale szpitalnym, we wszystkich środkach transportu i oczywiście w miejscu pracy lub w zaciszu domowym. Ponadto kompresja zapewniana przez system Game Ready jest pneumatyczna, ponieważ jest zapewniana przez powietrze, a nie przez umieszczanie płynu pod ciśnieniem.

Dodatkowym atutem jest brak kosztów eksploatacji, jedyne czego potrzebujemy to powietrza i wody.

 

 Jakie zalety daje jednoczesne stosowanie terapii zimnem i terapii uciskowej?

 

Połączenie aktywnej kompresji i jednoczesnej terapii zimnem przez Game Ready umożliwia szybsze, dłuższe i bardziej dogłębne chłodzenie. Ponadto anatomicznie dopasowane mankiety obejmują większą powierzchnię leczenia. Opatentowana przez Game Ready technologia aktywnej kompresji poprawia skuteczność terapii zimnem. Dowodem na to są wykonane zdjęcia termowizyjne w podczerwieni.

 

 

 

Zalety terapii zimnem i przerywanej terapii uciskowej:

 

 1. Zmniejsza ból, skurcze mięśni, obrzęk
 2. Zmniejsza aktywność metaboliczną i zapotrzebowanie komórek na tlen, aby zmniejszyć uszkodzenie tkanek
 3. Naśladuje skurcze mięśni, dzięki czemu wypompowuje obrzęk z uszkodzonego miejsca
 4. Stymuluje gojenie się tkanek
 5. Zwiększa przepływ krwi i dostarczenie tlenu do miejsca urazu
 6. Wpływa optymalnie na drenaż limfatyczny
 7. w wyniku nasilenia procesów regeneracyjnych wspomoże walkę o większy zakres ruchu u pacjentów po operacji ACL

 

Game Ready – rodzaje aparatów do krioterapii miejscowej

 

W zależności od przeznaczenia dostępne są dwa modele – przenośne urządzenie do krioterapii miejscowej i kompresji Game Ready GRPro® 2.1 oraz wielofunkcyjne urządzenie Med4 Elite®. Game Ready Med4 Elite to zaawansowany system rehabilitacyjny, przeznaczony dla profesjonalnych placówek terapeutycznych. Umożliwia przeprowadzenie terapii zimnem i ciepłem, szybkiej terapii kontrastowej (naprzemienne zimno i ciepło), a także przerywanej pneumatycznej terapii uciskowej.

 

 

Jak działa aparat do krioterapii i terapii uciskowej Game Ready GRPro® 2.?

 

Game Ready GRPro® 2.1 to sprawdzony klinicznie, przenośny system łączący aktywną terapię zimnem i terapię uciskową. W skład wchodzi innowacyjne, sterujące urządzenie do krioterapii oraz pełna gama mankietów anatomicznie dostosowanych do konkretnych partii ciała.

Dzięki poręcznym wymiarom Game Ready GRPro® 2.1 to idealny sprzęt fizjotrapeutyczny – z powodzeniem posłuży jako przenośny aparat do krioterapii miejscowej, co docenią fizjoterapeucii i lekarze medycyny sportowej pracujący „w terenie”.

Model GRPro® 2.1 to również doskonałe domowe urządzenie do krioterapii miejscowej dla osób potrzebujących intensywnej regeneracji po operacjach ortopedycznych, urazach i kontuzjach. Sprawdzi się także, jako sposób na przyspieszenie regeneracji potreningowej dla osób przygotowujących się do zawodów i intensywnie trenujących.

 

Wypożyczalnia Game Ready

 

Prowadzimy internetową wypożyczalnię sprzętu do rehabilitacji i dostarczamy sprzęt na terenie całej Polski. Dzięki temu możesz korzystać ze wszystkich zalet terapii Game Ready przez dowolny okres, bez wychodzenia z domu i kupowania profesjonalnych urządzeń.

W dowolnej chwili możesz zamówić sprzęt rehabilitacyjny do domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wypożyczalni, wybierzesz interesującą Cię formę terapii, termin i okres wynajmu. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia dostarczymy Ci sprzęt kurierem.

 

Jakie są cechy i zalety urządzenia do krioterapii Game Ready GRPro® 2.1?

 

 Łączy dwie zintegrowane, skuteczne terapie

 

Aparat do krioterapii Game Ready GRPro® 2.1 bezproblemowo łączy dwie, bardzo skuteczne terapie – terapię zimnem oraz terapię uciskową. Dzięki temu uzyskasz najlepsze efekty swojej rehabilitacji pooperacyjnej i regeneracji potreningowej, szybciej wrócisz do zdrowia i sprawności.

 

 Aktywna krioterapia

 

Urządzenie do krioterapii Game Ready GRPro® 2.1 szybko chłodzi wodę, by w skuteczny i komfortowy sposób zmniejszyć obrzęk, skurcze mięśni i ból.

 

Regulowana terapia zimnem.

 

Technologia Game Ready umożliwia ciągłą, szybką cyrkulację lodowatej wody w obiegu zamkniętym. Dzięki temu, że woda jest w ciągłym przepływie, skutecznie utrzymuje ustawioną temperaturę oraz eliminuje ryzyko zamarznięcia i uszkodzenia tkanki w wyniku wystawienia na chłodzenie poniżej 0 celsjusza.

Temperaturę można zmieniać za pomocą pokrętła. Reguluje się ją za pomocą zaworu kierunkowego, który modyfikuje przepływ wody przechodzącej przez zbiornik z lodem i mankiet anatomiczny. Jednostka sterująca nie jest urządzeniem chłodniczym. Nie stosuje się sprężonego czynnika chłodniczego / glikolu / płynu niezamarzającego. Brak elementów grzejnych.

 

Kompresja przerywana.

 

Kompresja przerywana pneumatyczna naśladuje naturalne skurcze mięśni, by delikatnie zniwelować obrzęk i stymulować przepływ natlenionej krwi. Zastosowanie terapii uciskowej zwiększa skuteczność krioterapii.

 

Regulacja kompresji.

 

Jednostka sterująca oferuje 3 ustawienia cyklicznego sprężania pneumatycznego (przy pomocy powietrza) oraz jeden program bez wykorzystania kompresji:

 1. Wysoki (od 5 do 75 mm Hg): 2 minuty sekwencyjnego napełniania i 1 minuta deflacji
 2. Średni (od 5 do 50 mm Hg): 2 minuty sekwencyjnego napełniania i 1 minuta deflacji
 3. Niski (od 5 do 15 mm Hg): 5 minut inflacji i 1 minuta deflacji. Brak zewnętrznej kompresji.

 

Szybkie, głębokie chłodzenie tkanek

 

Szybsze, dogłębne chłodzenie tkanek oznacza bezpieczniejsze leczenie – minimalizuje ryzyko odmrożenia i jak udowodniono, pozwala na ograniczenie stosowania leków przeciwbólowych.

 

Poręczne i przenośne urządzenie do krioterapii

 

Dzięki poręcznym wymiarom, pakietowi dodatkowych baterii i torbie, aparat do krioterapii GRPro® 2.1 jest przenośny i nadaje się do leczenia zimnem w domu, biurze, czy podczas zawodów sportowych.

Jednostka sterująca Game Ready ma zaledwie 14 cm (szer.) x 40,5 cm (dł.) x  21,6 cm (wys.)  i waży tylko 3,6 kg, gdy jest pusta. Została wykonana z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, by zapewnić jej maksymalną trwałość.

Dodatkowo dostępne akumulatory zapewnią dodatkowe 7 godzin pracy ciągłej, a torba transportowa (również dostępna dodatkowo) umożliwia łatwe przenoszenie urządzenia.

 

Prosty, intuicyjny interfejs

 

Model GRPro® 2.1 jest prosty w obsłudze, dzięki czemu, przy współpracy z lekarzami i trenerami, pacjenci i sportowcy mogą bezproblemowo korzystać z leczenia zimnem w domu. Możliwość ustawienia programów oraz dostosowanie ustawień temperatury, kompresji i czasu terapii ułatwiają przestrzeganie protokołów i zapewniają osobisty komfort.

 

Zegar cyfrowy.

 

Aby ułatwić stosowanie urządzenia i wyeliminować konieczność stałego monitorowania podczas zabiegu, został wbudowany timer. Można go ustawić na określony czas, do 95 minut. Jednostka sterująca wyłączy się automatycznie po upływie czasu. Istnieje możliwość ustawienia timera na pracę ciągłą, maksymalnie do 190 minut.

 

Zaprogramowane protokoły terapeutyczne.

 

Jednostka sterująca Game Ready ma zaprogramowane 6 protokół leczenia, dzięki czemu bez problemu dostosujesz rodzaj terapii do swoich potrzeb.

Dostępne programy terapii Game Ready:

 1. Program 1: 30 minut pracy, 30 minut spoczynku. Brak ucisku.
 2. Program 2: 30 minut pracy, 30 minut spoczynku. Lekki ucisk.
 3. Program 3: 30 minut pracy, 30 minut spoczynku. Średni ucisk.
 4. Program 4: 30 minut pracy, 60 minut spoczynku. Brak ucisku.
 5. Program 5: 30 minut pracy, 60 minut spoczynku. Lekki ucisk.
 6. Program 6: 30 minut pracy, 60 minut spoczynku. Średni ucisk.

 

Komfort i wygoda.

 

Sportowcy i pacjenci często sięgają po Game Ready ze względu na łatwe i komfortowe stosowanie. System umożliwia regulowanie ustawień nacisku, temperatury i czasu terapii przy pomocy zaledwie kilku przycisków lub jednego z 6 ustawionych protokołów leczenia. System Game Ready może działać nieprzerwanie przez 900 min. – włączając się i wyłączając zgodnie z wybranym programem terapii.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej terapii. W niektórych przypadkach obowiązują przeciwwskazania.

 

 

Dla kogo przeznaczona jest terapia Game Ready GRPro® 2.1 oraz na jakie urazy można ją stosować?

 

Game Ready może być używany zarówno przez lekarzy w klinice lub szpitalu, jak i przez pacjenta w domu, do leczenia wielu różnych urazów i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Aparat do krioterapii i terapii uciskowej Game Ready to doskonałe urządzenie dla fizjoterapeutów, lekarzy ortopedów, trenerów, sportowców zawodowych, osób aktywnych fizycznie w okresach wzmożonych treningów, pacjentów po operacjach ortopedycznych i podczas rehabilitacji.

Doskonale sprawdzi się zarówno w klinice medycyny sportowej, jak i klubie sportowym.

Jeżeli jesteś zainteresowany wprowadzeniem terapii Game Ready, zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

 

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

 

Dla osób, które potrzebują terapii zimnem i terapii uciskowej okresowo, możliwe jest wypożyczenie urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w stanie korzystać ze wszystkich zalet terapii nawet w zaciszu swojego domu. Terapia Game Ready doskonale sprawdzi się u  pacjentów po operacjach ortopedycznych i podczas rehabilitacji, a także w leczeniu długotrwałych urazów.

 

 Jakie są rodzaje mankietów  anatomicznych do terapii Game Ready?

 

Kompleksowy zestaw wymiennych mankietów Game Ready ATX® (Active Temperature Exchange) zapewnia aktywną terapię zimnem i terapię uciskową dla większości partii ciała. Anatomicznie dopasowane, lekkie mankiety gwarantują komfort i doskonałe przylegają do ciała.

 

Dostępne mankiety:

 1. Mankiet zewnętrzny na staw kolanowy
 2. Mankiet zewnętrzny na staw skokowy
 3. Mankiet zewnętrzny na staw biodrowy
 4. Mankiet zewnętrzny na staw ramienny

Mankiety zostały opracowane przez lekarzy i naukowców przy użyciu opatentowanej technologii pochodzącej ze skafandrów kosmicznych NASA. Dwukomorowa konstrukcja umożliwia stosowanie dwóch aspektów reżimu protokołu RICE – chłodzenia i ucisku – jednocześnie.

Mankiety mają wewnętrzną wyściółkę lub wymiennik ciepła, który składa się z dwóch oddzielnych wewnętrznych komór. Jedna komora umożliwia cyrkulację wody przez wyściółkę. Druga wytwarza ciśnienie powietrza, zapewniając równomierny nacisk na powierzchnię ciała. W ten sposób mankiet lepiej się dopasowuje i zapewnia maksymalną skuteczność krioterapii.

Ta unikalna konstrukcja umożliwia jednoczesną regulację kompresji i technologii cyrkulacji płynu.

Aktywna kompresja pneumatyczna (powietrzna) pomaga organizmowi odpompować obrzęki i stymuluje przepływ bogatej w tlen krwi.

Skuteczne i równomierne chłodzenie dodatkowo zmniejsza obrzęki, skurcze mięśni i ból.

Jednak należy pamiętać, że Game Ready nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Anatomiczne mankiety są przeznaczone do leczenia określonych partii ciała: kostki, kolana, lewego i prawego biodra / pachwiny, pleców, lewego i prawego ramienia, łokcia / łydki, nadgarstka i dłoni.

 

 Czy można stosować terapię Game Ready w domu?

 

Urządzenie do krioterapii i terapii uciskowej Game Ready zostało zaprojektowane z myślą o praktyce wykorzystania. Dzięki zaprogramowanym protokołom terapeutycznym możesz bez problemu stosować terapię w domu, czy biurze. Pamiętaj jednak, by skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

 

Jak uzyskać najlepsze efekty terapii Game Ready?

 

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się regularne stosowanie terapii przy pomocy urządzenia Game Ready. Staraj się używać terapii Game Ready często w ciągu dnia. Krótsze i częstsze sesje mogą być bardziej efektywne niż pojedyncze sesje. Możesz, np., wykonywać sesje trwające 10-20 minut co 1-2 godziny w ciągu dnia. Podczas terapii Game Ready ustawiaj temperaturę i ciśnienie, tak by sesje były tolerowane i wygodne.

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania terapii Game Ready?

 

Terapia kompresyjna (kompresja pneumatyczna) przy użyciu Game Ready ™ lub innego urządzenia do terapii kompresyjnej nie powinna być stosowana u pacjentów:

 

 1. którzy są w ostrej fazie zapalenia żył w miejscu dotkniętym urazem,
 2. którzy mają jakąkolwiek historię lub czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich w miejscu dotkniętym urazem lub zatorowości płucnej (w tym osoby długotrwale leżące w łóżku)
 3. którzy mają znaczną arteriosklerozę lub inną chorobę niedokrwienną naczyń w dotkniętym urazem miejscu
 4. którzy mają dolegliwości, przez które nie jest zalecany zwiększony przepływ krwi lub limfy w dotkniętej urazem kończyny (np. rak)
 5. którzy mają nadciśnienie tętnicze

Krioterapii z użyciem Game Ready lub innego urządzenia do krioterapii nie należy stosować u pacjentów:

 1. którzy mają znaczne upośledzenie naczyniowe w dotkniętym urazem miejscu (np. z powodu wcześniejszego odmrożenia, cukrzycy, miażdżycy lub niedokrwienia)
 2. Którzy z ostrą napadową hemoglobinurię z zimna lub krioglobulinemią

Zawsze zaleca się skonsultowanie się ze swoim fizjoterapeutą, rehabilitantem lub lekarzem rodzinnym / chirurgiem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego sposobu leczenia urazów, zwłaszcza jeśli niedawno przeszedłeś operację. Informacje zawarte na tej stronie nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Zawsze zasięgnij porady swojego lekarza rodzinnego lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przeciwwskazań do krioterapii i przerywanej kompresji pneumatycznej.

 

Return to Blog