Mateusz Przystaś, fizjoterapeuta Asseco Resovii: Posiadanie iCoolSport jest zaletą

 – Krótki czas zabiegu także przemawia za iCoolSport. W kilka minut dajemy organizmowi duży bodziec znacznie przyspieszający regenerację – chwali dostępne w Strefie Regeneracji urządzenie iCoolSport Mateusz Przystaś, fizjoterapeuta Asseco Resovii.

Jak ważna jest u sportowców regeneracja?

Mateusz Przystaś (fizjoterapeuta Asseco Resovii): Regeneracja, oprócz treningu właściwego jest najważniejszym elementem dla sportowca. Zawodowy sport niesie za sobą ogromne obciążenia dla organizmu w trakcie jednostki treningowej zmniejszając jego siłę i wytrzymałość. Po zakończeniu treningu ważne jest , aby jak najszybciej doprowadzić organizm do stanu jak najwyższej gotowości i odbudować te wartości w możliwie maksymalnym stopniu.

Jak zatem iCoolSport wpływa na regenerację sportowców?

– Wpływ iCoolSport na regeneracje sportowców jest związany przede wszystkim z działaniem niskich temperatur. Ogólnie mówiąc, zimna woda w krótkim czasie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co przyspiesza wymianę produktów przemiany materii powstałych w trakcie intensywnego treningu. Zwiększa także wydzielanie hormonów (m.in. testosteronu), które również wpływają na zwiększenie wydolności i regenerację organizmu.

Jakie były pierwsze wrażenia Pana pacjentów, w tym siatkarzy Asseco Resovii po użyciu basenów iCoolSport? Był strach przed zimną wodą?

– Po przełamaniu strachu przed kontaktem z lodowatą wodą, wszyscy zauważyli pozytywny wpływ zabiegu na ich ogólne samopoczucie zaraz po zabiegu, jaki i w szybkości regeneracji po treningowej.

Inne zalety iCoolSport

– Zaletą jest samo posiadanie iCoolSport w wachlarzu zabiegów dla naszych zawodników. Bez konieczności przemieszczania się, zaraz po treningu mogą skorzystać z zabiegu.
Krótki czas zabiegu także przemawia za iCoolSport. W kilka minut dajemy organizmowi duży bodziec znacznie przyspieszający regenerację.

Reszta zalet ściśle wiąże się z wpływem iCoolSport i niskich temperatur na regeneracje zawodnika po treningu. Oczywiście nie można zapomnieć, że dzięki iCoolSport mam mniej pracy przy zawodnikach (śmiech).

W takim razie, jak często sportowcy powinni korzystać z tego rodzaju regeneracji?

– Nie ma reguły, jak i przeciwwskazań co do tego, jak często i kiedy powinno się korzystać z tego typu regeneracji. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zawodnika i to on najlepiej wie, kiedy ten zabieg jest mu potrzebny. Najważniejsze w tej kwestii jest to, że iCoolSport jest dostępny, kiedy tego potrzebuje.

Return to Blog